OpenAI ve TIME, ChatGPT için İçerik Ortağı Oldu

OpenAI ile TIME çok yıllık bir içerik anlaşması yaptıklarını duyurdular. Bu stratejik ortaklığın bir parçası olarak TIME içerikleri ChatGPT gibi OpenAI ürünlerinde yer alacak.

Bu çok yıllı anlaşma sayesinde OpenAI, TIME’ın son 101 yıla yayılan kapsamlı arşivindeki hem güncel hem de geçmiş içeriğe erişebilecek. ChatGPT’de OpenAI, kullanıcıların sorularını yanıtlarken TIME’ın içeriğini bir alıntıyla ve Time.com’daki orijinal kaynağa bir bağlantıyla vurgulayacak.

Bu stratejik ortaklık aynı zamanda TIME’ın yeni ürünler geliştirmek ve gazeteciliğini geliştirmek için OpenAI’nin en son yapay zeka teknolojisine erişmesine de olanak tanıyacak.

Diğer taraftan son birkaç aydır OpenAI; The Atlantic, Vox Media, Financial Times, News Corp ve Axel Springer gibi çeşitli medya şirketleriyle de içerik anlaşmaları imzaladı. Bu anlaşmalar, OpenAI’ın medya şirketlerinin içeriğini yapay zeka modellerini eğitmek için kullanmasına olanak tanırken aynı zamanda medya şirketlerine gazeteciliklerini geliştirmek için OpenAI’nin yapay zeka modellerine erişim sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir